Pořadatelství Půlmaratonu Moravským krasem se ujme po osmi letech ASK Blansko

Staronovým pořadatelem tradičního Půlmaratonu Moravským krasem bude od letošního roku Asociace sportovních klubů Blansko. Čtyřiadvacátý ročník nejvýznamnější sportovní akce ve městě proběhne v sobotu 18. srpna.

„Start hlavního běhu proběhne v 17:30 hodin, zhruba od dvou hodin odpoledne se však návštěvníci akce mohou účastnit doprovodného programu,“ uvedl předseda ASK Blansko Josef Vrba.

ASK Blansko se nechystá k žádným zásadním změnám trasy, zachová start a cíl, na který jsou závodníci v Blansku zvyklí. „Počítáme i s rodinným Během městem v délce 2,4 km se startem v 16:15 hodin, aktuálně dolaďujeme i dětské běhy,“ upřesnil předseda tělovýchovné jednoty.

Součástí tradiční sportovní události ve městě je i kulturní program. Pořadatelé se netají tím, že účinkující budou volit výhradně z domácích zdrojů, a to v rámci celého blanenského regionu. „Konkrétní jména jsou dosud v jednání, už nyní mohu ale slíbit, že se lidé mají na co těšit. Chybět nebudou ani stanoviště s různými soutěžemi a atrakcemi pro děti,“ láká k účasti Josef Vrba.

Na organizaci blanenského půlmaratonu se budou podílet všechny oddíly tělovýchovné jednoty. „Budeme rádi za jakoukoli pomocnou ruku, uvítáme proto i případné dobrovolníky z řad veřejnosti. V případě zájmu se mohou obracet na sekretariát ASK Blansko,“ žádá o spolupráci na této prestižní sportovně-společenské události Vrba.

Hlavním partnerem Půlmaratonu Moravským krasem je výrobce a prodejce sportovního oblečení a doplňků společnost Eleven.

Záštitu nad akcí převzal místostarosta Jiří Crha.

Registrace probíhají již nyní na www.blanenskypulmaraton.cz.

Registrovaní běžci obdrží startovní balíček, jehož součástí bude i čelenka s nově připravovaným logem Půlmaratonu Moravským krasem.

Aktuální dění lze sledovat i na facebooku.

Zdroj: www.blansko.cz

Uložit odkaz do záložek.